Genel Ürün Kiralama Sözleşmesi

Genel Ürün Kiralama Sözleşmesi

MERGÖZ AYAK. TEKS. ELK. PAZ. İTH. İHR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
İş bu sözleşmede ürün, kiralanan eşyayı; Kiraya Veren, ürünü kiraya veren tarafı; Kiracı, ürünü kiralayan tarafı temsil eder. Aşağıdaki hükümler Siz yani (“Kiracı”) ve MERGÖZ AYAK. TEKS. ELK. PAZ. İTH. İHR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. (“Kiralayan”) arasında http://www.mysabella.com Web-sitesi aracılığıyla VEYA İnşirah Caddesi Anadolu Apartmanı No:13 / Beşiktaş / İstanbul adresindeki Mysabella showroomundan alacağınız kiralama hizmetinin tabi olacağı şartları ve hükümleri düzenlemektedir.Kiralayan, kiralanan her Ürün için işbu Genel Kiralama Sartlarını yazılı veya sözlü olarak kabul etmiş sayılır.

2- Kiralama Süresi ve Ürünün iadesi: Kiracı, iş bu sözleşme ile Mysabella Bebek Showroomumuzdan sipariş verdiği ürünü sipariş bildiriminde belirtmiş olduğu Talep Edilen Teslim Tarihinden itibaren İSTANBUL İÇİ KİRALAMALARDA 4 GÜN ELİNDE TUTMA HAKKINA SAHİPTİR.İSTANBUL DIŞINDAKİ DİĞER ŞEHİRLERDE KİRALAMA SÜRESİ KARGO DAHİL 6 GÜNDÜR. Bu sürenin sonunda belirtilen kargo şirketlerinde birine ürünün Kiraya Verene iletilmesi için teslim edeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

  1. i) kargo gönderim ücretleri Kiralayan tarafından karşılanır ve gönderim ile birlikte ödenir. Kiralama süresi sonunda Ürün geri gönderim bedeli ise Kiraya Veren tarafından karşılanmaktadır. Gönderim ve kiralama sonrası geri gönderim Kiraya Verenin anlaşmalı olduğu kargo şirketi üzerinden “Yurtiçi Kargo” ile “277518924” numaralı cari kodu ile yapılır.

3- Kiraya Verenin Yükümlülükleri: Kiraya Veren, Ürünün Kiralayana hasarsız ve temiz olarak teslim edileceğini kabul ve taahhüt eder.

4 – Kiralayanın Yükümlülükleri: i) Kiralayan, Ürünü her türlü özeni göstererek en iyi şekilde kullanacağını ve korunması için gerekli tedbirleri alacağını kabul ve taahhüt eder.

  1. ii) Kiralayan, kullanımı esnasında Ürün’e verdiği hasar ve zararlardan sorumludur.

5- Kullanım Kosulları ve Tadilat: i) Kiralayan, Ürünü hasarsız olarak teslim aldığını ve Üründe meydana gelen her türlü hasar ve ziyandan sorumlu olduğunu kabul eder.

  1. ii) Kiralayan, Kiraya Verenin bilgisi dahilinde, Ürünün boyunu uygun hale getirmek amacıyla, Ürünün kesilmeden el dikişi ile “teyel dikiş” yaptırma hakkına sahiptir. Teyel dikiş haricinde Üründe herhangi bir tadilat yapılamaz. Aksi halde, Kiraya Veren tarafından belirlenecek Ürün bedeli Kiralayandan tahsil edilir.

iii) Terzi ücreti Kiralayana aittir.

  1. iv) Kiralayan, Kiraya Veren tarafından teslim edilen Üründen farklı bir Ürün iade edemez. Ürünün hiç iade edilmemesi veya iade edilen Ürünün, teslim edilen Üründen farklı olduğunun anlaşılması ile birlikte Kiraya Veren, orijinal Ürünün kendisi tarafından belirlenecek bedelini Kiralayandan tahsil etmeye yetkilidir. Bu madde işbu Genel Kiralama Şartlarının diğer her maddesi gibi her kiralama ile birlikte baştan kabul edilmiş sayılır.

6-Devir Yasagı: Kiralayan, Kiraya Verenin yazılı izni olmaksızın, işbu Genel Kiralama Şartları’ndan kaynaklanan kullanım haklarını kısmen ya da tamamen üçüncü kişi ve/veya kişilere devredemez.

7-Cayma Hakkı: Kiralayan, ödemesini yaptığı veya kaporasını bıraktığı üründen vazgeçer ise, para iadesi talep edemez, ancak ödediği tutar kadar 6 ay içinde başka bir ürün kiralama hakkına sahiptir.

8- Yetkili Mahkeme: İşbu Taahhütnameden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul Merkez Mahkeme ve İcra Daireleri yetkili mahkeme olarak kabul edilmiştir.

9- Sözleşmede yer almayan hususlarda Borçlar Kanunu’nun ilgili maddeleri geçerlidir.

EĞER BU SÖZLEŞMENİN BÜTÜN HÜKÜMLERİNİN KABUL ETMİYORSANIZ
“İMZALAMAYIN” ANCAK BU DURUMDA ÜRÜNLERİ KİRALAMANIZA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

Ad Soyad:                                                                                     Tarih:

Adres:                                                                                        

Telefon:                                                                                         İmza: